| Spataru_Lucica_1952 a întrebat:

M-am abonat cu cardul prin banca, cum ma pot dezabona?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce te ai abonat?

| doctorandus a răspuns:

Ce intelegi prin "abonat cu cardul"? Daca ai incheiat un abonament prin internet exista un termen legal de razgandire (de obicei 14 zile), iar daca acest termen a fost depasit contractul poate fi denuntat inainte de termen doar pentru neindeplinirea obligatiilor intr-un termen rezonabil de la sesizarea lor.

El poate fi reziliat in orice moment, dar cu exceptia situatiilor de mai sus trebuie sa platesti despagubiri firmei.

| tintareco a răspuns:

Unde te-ai abonat?

| Roby_Roby_1993 a răspuns:

Stergi contul