| anonim_4396 a întrebat:

M-am uitat pe harta mijloacelor de transport in comun din Cluj. Dar este atit de mica, suprapusa, inghesuita si fara posibilitate de zoom, ca nu am vazut nimic. Asa ca, am ajuns la voi.
Vreau sa ajung din gara in zona clinicilor, pe strada Gh. Marinescu. Cu ce pot ajunge, care este cea mai apropiata statie de autobuz/troleibuz/tramvai/alt mijloc (fara taxi)? Chiar si cu schimb daca nu este ceva direct. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai doua variante, urci in cartierul zorilor cu autobuzul 35, sau mergi cu autobuzul 9 pe motilor.
De pe motilor poate este mai aproape, dar ai de urcat, pe cand daca mergi cu 35 (si cobori langa spitalul de recuperare) ai numai de coborat.
Deci, cel mai bine, de la gara iei 35, apoi cand ai terminat treaba si vrei sa te intorci la gara, cobori pe motilor si iei de acolo 9.

| anonim_4396 explică (pentru Zenithf):

Multumesc, deja am fost in Cluj atunci. Am avut noroc ca domnul de la bagaje din gara mi-a dat o harta a orasului si exact asa am facut: am luat 35 si am coborit. Ca de urcat...

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma crezi ca numai acum am vazut ca intrebarea era din septembrie? Scrie asa de mic... laughing

| anonim_4396 explică (pentru Zenithf):

Cred