| Crisstinayy12 a întrebat:

Ma ajutati un pic.Ma conectez la un cont de yahoo vechi si nu mai stiu parola. Cum sa o aflu? Imi da niste intrebari capcana in spaniola ca sa confirm ca nu sunt robot si tot ce scriu e incorect.

Security Question #1:

¿Dónde conociste a tu pareja?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Atunci cand se creeaza un cont de mail, se iau si masuri de siguranta.
Una dintre aceste metode e legat de intrebarile de securitate, pe care le alegi cand iti creezi adresa de mail si la care dai raspunsuri numai de tine stiute.
Aceste intrebari de securitate sunt ignorate de multi dintre noi, de aceea in ultimul timp s-au introdus si alte metode de securizare a contului (numar de telefon sau mail alternativ).
Fara raspunsurile la intrebarile de securitate, nu ai acces la acel cont; e un cont pierdut.
Iti faci alta adresa de mail, avand grija sa o securizezi cu un numar de telefon mobil si/sau o adresa de mail alternativa, pentru ca noul cont sa nu mai fie blocat sau pierdut.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa intrii de pe Yahoo in lb romana:
http://ro.yahoo.com

| Crisstinayy12 explică:

Trebuie sa raspund

| Crisstinayy12 explică (pentru dannyel86):

Da mi s-a dezactivat un cont de Facebook si i s-a schimbat parola acum 2 ani si nu ma pot coonecta doar cu... yahoo..Am aflat parola de la yahoo acum dar spune ca este o activitate neobisnuita in cont si tot intrebari de securitate imi spun.

| Crisstinayy12 explică (pentru Crisstinayy12):

Dar raspunsurile in ce limba le scriu

| Crisstinayy12 explică (pentru dannyel86):

A acum am inteles, daru eu nu m-ai tin minte ce intrebari am pus acum 5 ani de cand mi-am creat contul

| dannyel86 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

De aceea e bine sa atasezi contului un numar de telefon sau o alta adresa de mail, pentru ca intrebarile si raspunsurile de securitate se pot uita (crezi ca eu le mai stiu?; mi-am adaugat nr de telefon si de atunci nu mai am probleme).

| dannyel86 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Atunci cand se creeaza un cont de mail, se iau si masuri de siguranta.
Una dintre aceste metode e legat de intrebarile de securitate, pe care le alegi cand iti creezi adresa de mail si la care dai raspunsuri numai de tine stiute.
Aceste intrebari de securitate sunt ignorate de multi dintre noi, de aceea in ultimul timp s-au introdus si alte metode de securizare a contului (numar de telefon sau mail alternativ).
Fara raspunsurile la intrebarile de securitate, nu ai acces la acel cont; e un cont pierdut.
Iti faci alta adresa de mail, avand grija sa o securizezi cu un numar de telefon mobil si/sau o adresa de mail alternativa, pentru ca noul cont sa nu mai fie blocat sau pierdut.