| RALUCAUCA5 a întrebat:

Ma doare o masea. Mama trebuie sa ma duca la doctor. Imi este frica! Va rog mult, mult de tot! Doare?

Răspuns Câştigător
| AndreeaShrott a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica. Am trecut si eu prin asta. Mai rau este daca nu te duci.

3 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica gandeste-te ca situatia s-ar putea inrautati si mai tare

| Weider a răspuns:

N-are de ce sa-ti fie frica, daca situatia e grava, iti va face prima data o injectie care doar intepatura o sa te doara putin, si va astepta 5 minute pana ce nu mai simti nimic in zona aia unde te-a injectat si apoi iti "salveaza" dintele si nu te va durea absolut deloc. Du-te linistita ca numa asa scapi de problema, daca nu te duci nu vei scapa de problema nicicum.

| Andrei_Baraitareanu_1997 a răspuns:

Nu chiar deloc o sa iti dea o anestezie si atunci cand o sa iti faca lamasea ce are de facut nu o sa simti nimic ba chiar o sa te gadile crede-ma sora mea a avut mari probleme la o masea si nu ai de ce sa iti fie frica