| alfabet258 a întrebat:

Mă dor picioarele de la stat prea mult în picioare și mers. Îmi puteți recomanda creme care să ajute prevenirea varicelor și ceva ce să calmeze picioarele după o zi lungă.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

După o zi lungă masajul la picioare este cheia relaxării, roaga ti prietenul sotul sa i ti faca massaj, creme poti folosii si de la avon au acolo tot felul de creme, sau din gama shool numai ca sunt mai scumpe, daca nu ai creme de picioare, poti face masaj si cu creme de mîini care sunt hidratante si catifeleaza pielea, in special cea de pe călcîie unde pielea este mai aspră de la pantofi si statul in picioare, porti tocuri? Ce varsta ai? Multumesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masajul ce a mai buna solutie, si bineinteles cremele ajută dar fara masaj e egal cu zero. Totusi a ti putea incerca crema devaricid pentru varice si lioton gel pentru talpi. Ce varsta ave ti? Sanatate.

| alina2k18 a răspuns:

Lioton si alte geluri de se gasesc in magazine naturiste/plafar.
E un gel bun si in Lidl Cien anticelulitic f racoritor, poate fi folosit si pe gambe si picioare.

| Sonia822 a răspuns:

Le tii in sus pe perete 5 min, inchizi ochii, o sa simti cum migreaza sangele. Apoi le tii in apa rece sa se dezumfle. Incearca cu ulei de menta sau eucalipt, PT UZ INTERN, sa aiba mentiunea asta, ca sa te asiguri ca nu are petrol sau stiu eu ce rahaturi in el, nu-l confunda cu cel de aromaterapie./ Fiind foarte concentrat, trebuie diluate cateva picaturi intr-o baza soft, precum ulei de argan, sau cocos... nu se foloseste nediluat. Te masezi seara la culcare, clatesti dimineata daca simti vreun filtru uleios, desi n-ar trebui

| Sonia822 a răspuns:

Uleiul la Fares e 15 lei, scrie pe el ca e pentru uz intern