| catalin542000 a întrebat:

Ma enerveaza Youtube la culme ca imi restrictioneaza fiecare clip postat de mine la 18+ si doar postez gaming si videotutoriale in care arat cum se descarca un anumit joc, deci nu exista injurii, injuraturi, scene sexuale, etc.

Cum pot sa fac in asa fel incat Youtube-ul asta sa nu mai restrictioneze el automat clipurile ca doar eu cand le incarc nu bifez optiunea de restrictionare pentru persoanele mai mici de 18 ani. Sunt enervant cei de la Youtube.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vezi ca ti se restrictioneaza de la Youtube, posteaza altceva decat ce postezi acum si vezi daca patesti la fel.

| PainTech a răspuns:

Probabil e restrictionat automat.
Poate ca tu nu spui nimic sexual, dar algoritmul nu prea stie multa romana. E posibil sa semnaleze cuvantul "cum" ca si continut explicit in engleza big grin

https://support.google.com/youtube/answer/2802167?hl=en

| Z3n0 a răspuns:

Fa un raport celor de acolo, si spune-le sa iti revizuie videoclipurile restrictionate. Sper ca o sa reusesti sa rezolvi.