| yothebesdinparcare22 a întrebat:

Mai baieti deci fiti atenti am un telefon Samsung gt 5570 si am incercat sa bag cyanogen mod sa il resoftez si nu merge sa il montez in calculator am usb bun degeaba dau la odin download si degeaba... nu se conecteaza. Funda pentru un mic ajutor happy

Răspuns Câştigător
| mihaixliquid a răspuns:

Uite aici ce trebuie sa faca cei de la service sau chiar tu daca te pricepi putin la ale electronicii http://www.redips.net/android/flashing-s5570-2/.Modul este simplu dar trebuie sa ai JTAG si acele cutiute care se folosesc si la deblocari, dar daca poti sa intri in recovery mode conecteaza mobilul la pc si intra in odin si poate rezolvi problema(in unele cazuri functioneaza pentru ca are acces la folderul root)

8 răspunsuri:
| mihaixliquid a răspuns:

Sal,Sgt-ul trebuie sa intri in setarile telefonului si sa cauti modul depanare si sa il activezi altfel te vei chinuii si nu ajungi nicaeri, si trebuie sa-i faci root si sa instalezi recovery modificat
iti las link mai jos
http://wiki.cyanogenmod.org/w/Tass_Info

| yothebesdinparcare22 explică (pentru mihaixliquid):

Problema e ca nu imi mai merge sa intru in meniul telefonului ramane Blocat la : Samsung galaxy. straight face

| mihaixliquid a răspuns (pentru yothebesdinparcare22):

Scoate bateria pentru cateva secunde, peurma o insertezi in dispozitiv si apesi in acelasi timp tastele acasa+butonul pornit/oprit, cand va aparea logo-ul Samsung galaxy pentru cateva milisecunde eliberezi si apesi butonul pornit/oprit(modul rapid deblocat/blocat)si ar trebui sa intre in recovery. daca nu intra in recovery repeta procesul cu bateria si tine apasate cele doua taste pana intra in recovery

| mihaixliquid a răspuns (pentru mihaixliquid):

Aici iti las un link cum sa intri in download mode http://youtu.be/LqaijoQGE_I si de la acest video mai ai legaturi de exemplu cum sa instalezi softul cu odin si alte smecherii, si linkul asta cu diferite functii prin utilizarea tastelor fizice http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s5570-galaxy-mini-hard-reset.html (atentie daca ai recovery sau kernel modificat unele combinatii pot functiona diferit fata de combinatiile la Stock Rom, asta rezulta sa incerci combinatiile pentru ceea ce cauti si asa iti vei da seama)bafta

| yothebesdinparcare22 explică (pentru mihaixliquid):

Problema e ca imi intra in odin mode si cand il conectez la pc nu merge sa se conecteze... straight face nu stiu ce problema pot avea m`am dus cu el la resoftat si a zis ca nu merge sa il conecteza la pc. happy

| mihaixliquid a răspuns (pentru yothebesdinparcare22):

In final cum ai rezolvat problema? eu sunt prezent xda-developers si multi se confrunta cu probleme de genu, daca vrei sa imi spui si sa ajuti si pe altii

| yothebesdinparcare22 explică (pentru mihaixliquid):

Nu am mai putut rezolva.

| mihaixliquid a răspuns (pentru yothebesdinparcare22):

Uite aici ce trebuie sa faca cei de la service sau chiar tu daca te pricepi putin la ale electronicii http://www.redips.net/android/flashing-s5570-2/.Modul este simplu dar trebuie sa ai JTAG si acele cutiute care se folosesc si la deblocari, dar daca poti sa intri in recovery mode conecteaza mobilul la pc si intra in odin si poate rezolvi problema(in unele cazuri functioneaza pentru ca are acces la folderul root)

| yothebesdinparcare22 explică:

Si imi da asta applying multi csc failed to mount /system (invalid argument) Va rog ajutati-ma! dau funda