| VasileRapidistu13 a întrebat:

Mai baieti eu nu pot sa dorm noaptea si muncesc fizic pe timp de zi,ce se intampla? deci nu are treaba cu munca fizica? pun eu intrebari dar le pun in timp ce muncesc,momentan nu am job lucrez de acasa sunt de la sat, urmeaza sa ma bag la job poate o sa ma ajute.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu poți să dormi, melatonină seara.

| mastadont a răspuns:

Prietene, cine știe să citească oricât de puțin printre rânduri va detecta flagranta contradicție din întrebarea ta. Cică muncești fizic toată ziua și nu poți dormi noaptea, însă ce e ciudat e că muncești de acasă, deci ești un fel de freelancer. Și eu lucrez de acasă, însă munca remote se face strict pe computer, pentru că lucrezi pentru o firmă care are sediul în altă parte decât casa ta și implicit ar fi imposibil să faci muncă fizică pentru o asemenea companie.
Deci, hotărăștete: ori lucrezi de acasă pe un anumit salar ori faci muncă fizică pe lângă casă și atunci nu se poate numi că lucrezi 8 ore pe zi ca un angajat, ci muncești la propria discreție când și câte ore vrea mușchiu tău, caz în care ai timp să te odihnești ziua și să reflectezi asupra problemelor existențiale noaptea din lipsă de activitate și scop existențial care să-ți asigure un venit stabil.

| VasileRapidistu13 explică (pentru mastadont):

Muncesc acasă sunt la tara ce nu pricepi