| alma a întrebat:

Mai este nevoie de imputernicire din partea parintilor pentru un minor de 14 ani sau poate calatori in strainatate si singur? Multumesc

Răspuns Câştigător
| spiagia a răspuns:

Bună.
Da, mai este nevoie!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Pai da altfel cum pleaca el asa de capul lui singur cine il lasa daca nu are 18 ani sa treaca granita?

| Beatrice_6624 a răspuns:

Da, ai nevoie de imputernicire atit sotul cit si sotia, se face la notar si merge insotitorul de bord cu el, il preda in bine conditii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are nevoie sa imputernicire si insotitor, daca este vorba de o calatorie cu avionul, personalul de bord este considerat insotitor, numai ca biletul costa ceva mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| spiagia a răspuns:

Este nevoie de imputernicire, pe care o poti face pe soferul mijlocului de transport cu care va circula minorul sau pe orice alta persoana, imputernicire care se face la un notar, unde vei avea nevoie de actele minorului si a persoanei imputernicite.Numai bine.