| katalinu26 a întrebat:

Mai exista alte programe ca windows sau linux?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici ai toate sistemele de operare http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_sisteme_de_operare

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu sunt programe, ci sisteme de operare si da, mai sunt si altele precum:
-Xenix
-Windows XP/Vista/NT/ME/CE/98/95/7/3.X/2003/2000/
-VectorLinux
-UnixWare
-Unix
-Unisys
-Ultrix
-Turbolinux
-Tru64 Unix
-System 1/2/3/4/5/6/7/V
-SuSE Linux
-Sun Solaris
-Slackware Linux
-SCO
-Red Hat Linux
-QNX
-OSF/1
-NEXTSTEP
-MS-DOS 1.X/2.X/3.X/4.X/5.X/6.X
-MINIX
-Mandrake Linux
-MAC OS 8/9/10/X
-Linux
-Kondara Linux
-IRIX
-HP-UX
-DYNIX/ptx
-DUnix
-Debian Linux
-Corel Linux
-Caldera Linux
-BSD
-AmigaOS
-Aix / aixl

O zi buna! happy
-Linux

| CM7YRE a răspuns:

I-auzi la el :)) "Programe" =)) Pentru inceput.nu,nu mai exista,pentru ca nu ai formulat intrebarea. In primul rand,sa stii,ca astea sunt OS-uri (Operating System) si,da, alte OS-uri mai exista, uite aici lista http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_operating_systems

| NoChanceForUs a răspuns:

Linux si Windows nu sunt programe, sunt sisteme de operare.Nu ma apuc sa iti dau definita fiecaruia, dar principala diferenta dintre "program" si "sistem de operare" este ca programul executa ceva, iar sistemul de operare gestioneaza resursele calculatorului.Cum de la Windows exista si alte versiuni ca : 95, 98, Me,XP,Vista,7 si mai nou 8, asa si la Linux exista mai multe sub-lansari ca : Ubuntu 10.10(Maverick Meerkat-asta am eu momentan), Suse, FreeBSD sau pe langa Linux si Windows -Machintosh etc. Sper ca am fost de folos.

| dacianu a răspuns:

Vista