| WithoutName123456789 a întrebat:

Mai pot beneficia de reducere la biletul de tren cu carnetul de elev daca am terminat liceul anul acesta?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La televizor au anuntat aseara ca guvernul vrea sa taie studentilor gratuitatea la transportul cu trenul, adica sa nu le mai dea gratutiati sau reduceri, mergi la informatii cfr si îi intrebi, deoarece s-ar putea sa plătesti integral biletul de tren daca guvernul a dat ordin sa nu va mai dea ca pîna acum gratuitate sau reduceri.

| Lioana a răspuns:

In vacanta de vara inca poti. Pana la inceperea noului an scolar. Viza de pe carnet pana atunci e valabila.

| Crackman a răspuns:

Poti daca devii student

| asperger3 a răspuns:

Da poti merge daca e vizat pentru anul calendaristic pentru ca teoretic figurezi ca elev in baza de date a cnas si a ministerului educatiei

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Nu cred, adică anul școlar s-a terminat. Cunosc cazul unei persoane care nu a putut. Dar dacă vrei, încearcă. Cel mai sigur întreabă la gară.

Zi faină.