| anonim_4396 a întrebat:

Mâine, 24 ianuarie, firmele de curierat lucrează?

2 răspunsuri:
| xEnoN47 a răspuns:

Nu. este zi libera de la stat

| anonim_4396 explică (pentru xEnoN47):

Si daca e zi libera inseamna ca nu mai lucreaza nimeni. Politia nu,pompierii nu,medicii si asistentele nu, soferii de pe regie nu, magazinele sunt inchise, mai ceva ca la doliul national. Stam toti acasa pentru ca e liber de la stat.
Oare te-ai gandit bine inainte sa scrii? Iar firmele de curierat nu apartin de stat, deci fiecare angajator isi face propria regula. Poate sa munceasca, in schimb ziua sa fie platita altfel. Sau sa aiba program scurt cum e Sambata.