| Gurgiu a întrebat:

Mâine mă duc sa imi iau un pc sh si as vrea sa stiu ce ar trebui sa verific la el sa stiu ca e bun si ca trebuie cumpărat?

Răspuns Câştigător
| emipenet a răspuns:

Buna! In primul rand, specificatile, si conteaza mult ce vrei sa faci cu el
dar uite la ce trebuie sa te uiti daca il vrei pentru
Gaming- Procesor puternic, placa video puternica si ram mult
daca il vrei pentru Youtube sau facut proiecte si din astea
i ati un laptop sau daca vrei pc neaparat i ati unul cu 4-8 gb ram si memorie de stocare 500gb sau 1 terabyte daca lucrezi mult
daca mai vrei sa te ajut cu ceva te voi ajuta!
funda?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ia cu tine un SPECIALIST.
Te costa mai putin decat pierderea cauzata de o alegere nepotrivita!

| darrio2007 a răspuns:

Mai strange bani si ia-ti unul nou. Parerea mea.

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca vrei un pc bun, il faci pe piese.
Iesi bine si la bani si la piese.
Acum gandeste-te si la ce il folosesti.
Nu are rost sa iei un pc pentru gaming daca tu il folosesti doar pentru media!
Vad ca ti-a mai recomandat cineva, ia un prieten cu tine care se pricepe, nu strica!

| sierra1 a răspuns:

Garantia pe min 2 ani

| ziftode a răspuns:

Daca iei un PC sh de pe olx atunci ia un specialist cu tine, sau asigura-te ca poti sa il testezi (casele de amanet dau o saptamana), si ca sa iti dau un exemplu, eu am nevoie de macar 2 zile, numai hdd-ul poate sa dureze 7-8h in functie de marime (si sa nu zica cineva ceva de SMART ca un hdd poate sa aiba probleme care sa nu fi aparut in smart... INCA)

daca il iei de la o firma de mana a doua (cum ar fi: http://interlink.ro ) atunci poti sa stai linistit, in general aia dau 6 luni garantie, si (de fiecare data cand am luat de la interlink, s-a intamplat asta) ei le testeaza si retesteaza inainte de a le vinde, special ca sa nu aiba probleme!