| Roxanaaa1234 a întrebat:

Maine voi merge la un interviu in cadrul unei banci din Timisoara.
Mentionez ca nu am experienta, facultatea finalizand-o anul acesta. Ce suma as putea sa cer ca si salariu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la rude/prieteni/cunostinte care lucreaza in banca respectiva, mai ales cei care lucreaza pe functia pentru care aplici si tu.
In orice caz nu prea merge sa soliciti tu un salariu, banca are salariile dea stabilite pe functii si nu o sa-ti dea unul mai mare decat cel stabilit.

| Violleta2022 a răspuns:

La un interviu nu ceri salariul, firma daca face angajari, inseamna ca deja are pacheltul salarial pregatit.
Intreba-i la sfarsit de tot, daca ei nu mentioneaza intre timp, care este salariul pentru acel job.
Inca nu esti in pozitie sa negociezi cu ei, esti la Interviu sa iei acel job si daca esti interesata, accepti indiferent cat iti ofera, pentru ca este o oportunitate sa prinzi o pozitie permanenta, sansa rara, mai ales ca nu ai nici un pic de experinta si nici facultatea terminata.