| Dennv a întrebat:

Mam fript cu tigara pe piele si au aparut cateva "bube cu lichid" ce fac? le sparg cu acul sau?
multumesc

Răspuns Câştigător
| Aventurierulyd a răspuns:

Da, poti sa le spargi, dar sa nu iei pielea pentru ca te va ustura

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cine te a ars cu tigara, de mai multe ori? Ti-ai pus mintea cu interlopi? Sau esti mazochist?
De la o simpla atingere cu tigara nu se fac "cateva" bube, nici macar cu lichid.

La arsurile care provoaca asemenea bube NU e voie sa atingi locul, nici sa le pansezi, existand pericol mare de infectare!

| Caro34 a răspuns:

Fii serios! Ai chef de infectii si probleme? Lasa-le acolo linistite ca ele se reabsorb incetul cu incetul si nu ramane nici semn, asa vei avea semn acolo, daca le spargi! Nu te prosti sa faci cine stie ce minune dintr-o prostie! Ar fi cazul sa o lasi mai moale cu tigarile fiindca in cativa ani vei avea un suierat ca de locomotiva de la gudronul din plamani. Numai bine!

| Caro34 a răspuns (pentru Caro34):

P.S. Imi place poza ta din avatar!

| Dennv explică (pentru Caro34):

:*

| Samariteanul a răspuns:

Doamne fereste cum sa le spargi cu acul...ai innebunit?

| Dennv explică (pentru Samariteanul):

A fost totul ok big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu limba, umezeste si pune sare. Daca nu, da cu Sudocreem ( daca ai Sudocreem ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-te de fumat dacă nu ştii să fumezi, ce prostie mai e şi asta să te arzi singur cu țigara? Chiar nu ai grijă ce faci cu ea cât o ai aprinsă? Mâine - poimâine arzi şi covorul/patul cu ea, sau alte lucruri.
Cât despre "bube", nu le sparge. Eventual mergi la o farmacie şi întreabă-i cu ce unguent te-ai putea da.Dar eu zic ăla de gălbenele, nu e nici scump.

| Dennv explică (pentru anonim_4396):

Un preten m-a atins din greseala, eu nu fumez big grin

| En3Rgi a răspuns:

Lasa-te de fumat in primul rand.

| GabrielGL a răspuns:

Nu se pot infecta asteapta si vor trece, poti da cu o crema din farmacie speciala pentru arsuri nu o neglija...succes

| Lzehxo a răspuns:

Asa LASA-TE DE FUMAT pentru ca iti faci rau, nu le sparge, aplici crema de galbenele daca vrei pe ele. Daca bagi cu acul poti sa te infectezi. In rest asteapta sa treaca de la sine. Ai grija de tine!

| Dennv explică (pentru Lzehxo):

Prea tirziu XD