| superpissy40 a întrebat:

Mama mea ma enerveaza rau.Am 13 ani.Nu ma lasa sa ma pensez,nu ma lasa sa imi fac breton intr-o parte(daca ma enerveaza il dau dupa ureche),nu ma lasa sa imi pun unghii false cu gel, nu ma lasa sa port tocuri mici de 2-3 cm maxim si multe altele si plus ca eu am tema la mate de vacanta si eu cand vreau sa ma duc sa o fac ea zice: "Hai ca mergem afara!" si ma enerveaza si i-am zis ca nu vreau si ea tot insista.Ce pot face?

14 răspunsuri:
| maryyyyyy a răspuns:

Fa si ca tine dar fa si ca ia.incearca sa te multumesti pe tine dar in acelasi timp si pe mama ta s totul va fi bine

| Exxtremus a răspuns:

Asculta. Sunt cam de acord cu mama ta. Deci : Daca esti frumoasa ramai natural. Doar fetele urate se mascheaza ca sa nu se vada ca sunt urate. Deci nu te supara, dar daca esti frumoasa, de ce tot vrei sa te modifici?sad

| MrAlex a răspuns:

Pe bune..este prima data in viata mea cand cineva vrea sa faca o tema si maicasa zice sa nu o faca laughing DOAMNE. pai eu zic sa te dai bine pe langa ea, ca altceva nu poti facewinking

| AlinaTha112 a răspuns:

Pai...nu cred ca ai nevoie de unghii false pentru ca o sa te incurce mai mult stiu ca iti doresti (si eu eream la fel dar acum nu le suport ), cu bretonul te aprob daca tie iti place roag-o frumos sa te lase sa-ti faci. Iar cu tocurile, hei bine o sa-ti faca bataturi mai bine incearca niste balerini sunt mai comozi...
Sper ca te-am ajutat! (funda plizz!)

| 789456123 a răspuns:

Spune-i ca nu mai esti un copil mic ca tu esti o fata mare fetele la virsta ta au baieti si poarta unghii false nu stau la fusta mamei si in plus tu esti si tu matura ai si tu o viata si trebuie sa tio faci
sper ca te-am ajutat
Funda

| ScheißeBeMine a răspuns:

La varsta ta nu ai de ce sa iti pui unghii false si sa porti tocuri
Te poti pensa doar daca ai sprancenele stufoase dar daca sunt normale nu ai de ce
Crede-ma am vazut fete de 14 ani cu unghii cu cel si arata ca niste proaste
Bafta happy

| DeyaTha a răspuns:

Poti sa o intrebi ce facea cand era mica si cand era cu mama ei, daca o lasasa faca orice, spune-i ca ai si tu viata ta, ca esti fata, vorbeste-i si tu.Mult noroc!

| ramona1989 a răspuns:

In mare parte mama ta are dreptate, esti cam mica pentru unghiile false cu gel pensat si alte lucruri, esti frumoasa asa cum esti in plus toate aceste lucruri te imbatranesc, poti avea unghii frumoase si fara gel poti fi frumoasa si fara tocuri...

| Dolyta a răspuns:

La 13 ani eu zic sa nu-ti faci griji cu pensatul, mai ai timp. Machiajul mai poate astepta si el, oricum mai mult iti strica tenul, mai ales ca tu esti inca mica, dar putin rimel eu zic ca nu strica, ala nu are ce sa iti faca. Unghiile cu gel...eu nu mi-am pus niciodata si nici nu vreau, arata urat, se vede ca sunt puse, oricat de bine se pricepe acea persoana sa le puna, mai frumoase sunt cele naturale. Bretonul nu cred ca e ceva rau, ar trebui sa o rogi pe mama ta sa te lase. Si temele... nu le mai facewinking

| Pinguuuin01 a răspuns:

Nu cred ca trebuie neaparat sa te pensezi thinking si eu am 13 ani si nu m-am pensat, epilat sau chesti de genul o sa ai timp mai incolo :* unghii din gel? sa ti se strice de pe acum?straight face fa-le cu lac naturale si sunt sigura ca vor arata bine. Tocurile au efect asupra mersului tau, deci nu iti recomand de la varsta asta. Cu bretonul, spune-i mamei tale ca vrei o schimbare de look, ca te-ai plictisit de cel vechi si ca vei merge cu ea, il vei arata inainte si daca ii place o sa ti-l faci [ sau spune-i ca ti-l platesti tu happy ] cu temele, spune-i ca ai multe teme si nu ai timp de iesit afara, iesiti mai incolo. Mult succes.>big grin

| YourCupidon a răspuns:

Pai...ce sa zic, in mare parte mama ta are dreptate, unghiile cu gel arata naspa la fete de 13 ani, si daca incepi sa porti tocuri de la o varsta asa frageda o sa-ti para rau o sa vezi, si cu bretonul ai dreptate(de ex sora mea are 9 ani si are breton intr-o parte)si cu pensatu doar daca ai sprancenele mai groase(eu una ma pensez de la 13 ani.

| monamonkey a răspuns:

Foarte bine face, e mama ta si iti vrea numai binele si sa fii o fata educata. Uita-te la ele cum sunt si cum se imbraca ca sa iasa in evidenta, si cum se comporta. Daca o asculti pe mama ta, in viitor nu o sa regreti, doar o sa ai pareri proaste despre celelalte fete, plus ca o sa dai de un baiat in care poti avea incredere, daca e educat. Numai bine in viata!
happy

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Eşti piţipoancă.

N'seara.

| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu a răspuns:

Serios?! eu implinesc 12 ani pe 8 noiembrie si pe mine m-a lasa sa m-a pensez :p roag-o si tu frumos