| 2Bad a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop nou si bateria nu vrea sa se incarce(imi scrie 0%, not charging), Care este problema si cum o pot rezolva? Scuzati categoria dar cea "tehnologie" nu mai era.

Răspuns Câştigător
| MihaiTT a răspuns:

Daca e nou mergi cu el inapoi, au obligatia sa ti-l schimbe pe loc daca mergi in 48h.
Verifica daca bateria este pusa la locul ei corect, daca face contact cum trebuie.
Verifica Sursa de alimentare dare incarca, du-o la un electronist sa o masoare sau daca esti mai curajos pune limba asa scurt....sunt 18V de murit nu mori dar te pisca putin la limba daca merge.

1 răspuns:
| HighParadox a răspuns:

Pai daca e nou te poti duce cu garantia si iti schimba bateria ca si eu cand mi l-am luat mi-au spus ca bateriile se strica cel mai des