| nuconteaza777 a întrebat:

Mi-am făcut cu doua zile in urma un tatuaj și nu îmi place, mă gândesc să mai fac peste el alt tatuaj ca să-l acopere. Peste cat timp pot face un nou tatuaj?

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Minim 3 luni.
Oricum trebuie sa gasesti un tattoo artist care face cover ca nu toti fac, plus ca te va costa ceva de calitate.

| nuconteaza777 explică (pentru alina2k18):

Costa mai mult o acoperire decât tatuajul obișnuit?

| alina2k18 a răspuns (pentru nuconteaza777):

Cu un pic mai mult, depinde si de dimensiune si cat de complex este tatuajul cover.

| nuconteaza777 explică (pentru alina2k18):

Eu normal daca mă scarpina tatuajul? E a treia zi de când îl am
Îl țin într-o peliculă care mi-a recomandato tattoo masterul, nu trebuie deloc sa o scot timp de 5 zile

| alina2k18 a răspuns (pentru nuconteaza777):

Eu stiu ca folia aia o tii doar in primele ore si atat.
Da-ti cu unguent bephanten la 4 ore.
Da, e normal sa te manance zona, nu te scarpina.

| nuconteaza777 explică (pentru alina2k18):

Asta e alt fel de folie, știu și de acea varianta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu il faceai
Ai timp o saptamana doua saptamani sa te gandesti la un nou tatuaj