| Kikoo a întrebat:

Mi-am facut upgrade la internet RDS si au venit si mi-au pus fibra optica si un ZTE prin care am Wi-Fi. Intrebarea mea este daca vreau sa am internetul la PC prin cablu, trebuie sa-l conectez la portul FE sau GE? Si cum procedez mai departe? Trebuie sa modific ceva prin control panel? Multumesc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La router exista o intrare si 4 iesiri cu mufa UTP (de cablu).
Tu conectezi la careva din cele 4 mufe (de acelasi culoare) cablul in PC, dupa care trebuie sa-ti mearga netul, fara nici o alta ajustare.

| RAY a răspuns:

Bagi cablu in pc si atat daca e faci o conexiune de rds

| RAY a răspuns (pentru RAY):

In portul galben vine netul iar restul sunt pentru fix