| Daniel_Gabriel_1995 a întrebat:

Mi-am instalat de pe Epic Games MudRunner si imi da eroarea: (0xc00007b). Click OK to close the application si nu ruleaza jocul, daca ma poate ajuta cineva ofer fundă.

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ai actualizat DirectX? Ai instalat/actualizat Ms Visual C++ 2010 si 2012 si 2016 versiunile de x64 + x32? +.NET Framework?
De asemenea, rulezi Windows 8.1? Unora nu ruleaza pe 8.1

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru LPCTSTR):

Am windows 10 si nu, nu am actualizat C++ imi dai link?

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Componentele mele: Ryzen 5 cu vega 8

| LPCTSTR a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555
https://www.microsoft.com/en-US/Download/confirmation.aspx?id=14632
Pentru 2012 nu gasesc ceva relevant.
Ei zic ca nu exista 2016, iar cum 2015, 17 si 19 chipurile sunt aceeasi chestie, aici: https://support.microsoft.com/......-downloads

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru LPCTSTR):

Nu merge

| LPCTSTR a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Solutia "capitalo-finala" ar fi un clean install, insa nu stiu cat de efectiva ar fi.
Oamenii zic ca in folderul de instalare gasesti si fisierele vc_redist.exe cu versiunile de VC++ care-i trebuie jocului, poate au ei o versiune care rezolva problema.

| LPCTSTR a răspuns (pentru LPCTSTR):

Apropo, mai apar niste porcarii de rezolvari care uneori dau rezultate neasteptate: Run as admin, dezactiveaza antivirusul, update de drivere, sfc /scannow pentru ipoteticele fisiere coupte din Win.

| Daniel_Gabriel_1995 explică (pentru LPCTSTR):

Am incercat toate metodele si in cmd si nimic.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Inseamna ca este problema de la joc. Trimite-le o sesizare baietilor cu toate metodele si poate vor face un patch.