| Memecy a întrebat:

Mi-am luat asta si nu stiu de ce nu mere netu http://www.tp-link.ro/products/details/?model=TL-WR740N? cine ma ajuta funda

5 răspunsuri:
| Memecy explică:

Am rezolvat in cele din urma va multumesc de sfaturi

| K0sti a răspuns:

Pentru ca netul merge numai cu pere si piersici, cu mere nu-i place! Ai citit instructiunile? Ai facut setarile? De unde ai net? Ce tip de conexiune ai? Tu crezi ca daca ne dai un link noi facem vrajitorii? E un simplu router, ce sa vedem in link-ul ala? In concluzie...amanuntele fac diferenta!

| Memecy explică (pentru K0sti):

Bun PPoE tipul conexiunii am cititi instructiunile dar ceva nu mere nu stiu ce laughing

| K0sti a răspuns (pentru Memecy):

Tu ai o problema cu merele alea vad? Du-te si cumpara cateva, daca tot iti e pofta asa! happy
Ai intrat pe interfata routerului? Ai setat conexiunea PPPoE, ai bagat user si pass? Ai salvat?

| greyhound a răspuns:

Pasii sunt cam asa
bagi cablul de net in wan (ala albastru)
cablul din cutia router-ului in portul ala galben (oricare)
pornesti routerul
pornesti wi-fi-ul (butonul mic din spate)
lasi cateva secunde
bagi cd-ul si rulezi configurarea (setezi pppoe, bagi codurile de la provider etc)
si gata