| madalinfindrihan a întrebat:

Mi am pus in telefon fosta cartela Telekom care am schimbat o anul trecut.
Nu am deloc semnal si cand sun imi zice ca numărul nu e conectat, pot sa il am iar sau?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu un operator de la telekom. Valabilitatea cartelei este de un an; iar prima zi a anului se considera prima zi de la ultima incarcare.
Ma mir ca pana acum numarul tau vechi nu a fost scos la vanzare pana acum.
Dar daca vrei sa il ai din nou, trebuie sa mergi la un centru telekom pentru reactivarea numarului, deoarece acum este inactiv.

| OldSoul a răspuns:

Numarul respectiv este dezactivat, altfel spus nu mai ai pe aceea cartela numar, de aici si problema de mai sus.
Nu ai reincarcat un timp cartela motiv pentru care au sters numarul.
Si nu, nu poti sa-l mai ai iar, poate doar sa faci un abonament la care iti poti alege numarul.

| madalinfindrihan explică (pentru OldSoul):

Dar daca Il incarc?

| OldSoul a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Nu, nici macar nu poti sa-l incarci, numarul deja este sters, sau poate chiar alocat altei persoane.

| madalinfindrihan explică (pentru OldSoul):

Tatal meu a zis ca poate fi reactivat, o sa incerc macar.

| Ralukafay a răspuns:

Nu poti sa il mai ai pentru ca ti-a expirat cartela si acum acel numar il are altcineva.