| crazyfun a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul de ceva vreme si in 30 de zile expira, am baga si CD de activare si el tot continua sa spuna ca windows-ul nu e genuine. Ce sa faca? Daca validare windows de pe siteul oficial al Microsoft, si nu e valid windows-ul, oare mi-se sterge?

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Cauta un programel pe nume antiWPA, care o sa iti rezolve problema, sau poate ai ceva crack chiar pe cd-ul care l-ai instalat... mai pune-l o data in unitatea optica si da explore in el, vezi poate are un director cu ceva crack! dar serial ai pus cand l-ai instalat? a cerut?

| nashu40 a răspuns:

Salut!
Varianta de windows pe care ai instalat-o tu e "piratata", ca sa zic asa, cum de fapt au marea majoritate. Atunci cand instalezi o asemenea varianta trebuie sa-i dezactivezi actualizarea automata, pentru ca altfel te afla de la "centru" (big grin) si ti-l blocheaza. La fel si in cazul tau, in 30 de zile il blocheaza, daca nu cauti un cod valabil. In caz ca nu gasesti codul trebuie sa reinstalezi windows-ul dar sa dezactivezi acea optiune.
Succes!

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Salut, am o intrebare... dupa ce ti'ai instalat windowsul. ai dat ca update'ul sa se faca automat... e si putin cam greu daca vrei discutam in privat ID meu : mr.redx poate te pot ajuta

| DoK a răspuns:

Nu pot intelege ce windows tiai pus?

La mine windows-ul este linceziat, dar pina acum am avut si windosuri obisnuite. Si toate lukrau bine, fara sa mi se arate ceva probleme.

AAA da windows-ul nu se poate sterge. DAca ti se stergea tu nu era sa poti aprinde calculatorul.