| roxanutza19 a întrebat:

Mi s.a blocat telefonul pe Orange adica cartela de la telefon pentru ca am bagat de mai multe ori codul pin si acum imi cere codul puk si habar nu am ce e ala crying va rog ajutor ( as vrea fara plata si fara cost suplimentar ) doar un cod daca il are cuneva va rog crying

2 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Suna de pe alta cartela la serviciul clienti de la Orange dai niste informatii si gata.Sau mergi la un Orange shop si te ajuta ei, gratis.

| AlecsAlex21 a răspuns:

Fiecare cartela are codul ei PUK.Trebuie sa il ai pe suportul cartelei(cod de 8 cifre). Daca il introduci si pe asta de 10 ori gresit, cartela devine inutilizabila.