| Decebalul a întrebat:

Mi s-a infundat scurgerea de la cabina de dus. Cu ce as putea sa o desfund? Dau funda!
P.S: am incercat sa bag o bucate de sarma, dar nu am reusit sa o desfund.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista in supermarketuri niste pliculete cu praf pentru desfundat scurgerile. Mi se pare ca se numeste Peak. Oricum, il gasesti in sectorul cu produse de curatenie.
Exista in doua variante: cu apa rece si cu apa fiarta.
Ti-l recomand pe cel cu apa fiarta.
Deschizi pliculetul si torni continutul FIX in scurgere, dupa care torni, incet, vreo 3-4 litri de apa clocotita.
Face multa spuma, bolboroseste ca naiba, dar desfunda foarte bine.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără supărare, nu este înfundată complet dintr-o dată! Trebuie mereu să te îngrijești ca orificiile de eliminare a apei să fie libere constant.
Ai nevoie de un "șarpe", numai un instalator are așa ceva sau mergi la magazin pentru produse dedicate acestor probleme apărute în gospodărie.
Succes!
Pa, pa.

| alinusca135241 a răspuns:

Mr. Muscle – Granule pentru desfundat tevile
Read more at http://www.testatinromania.ro/......at-tevile/

| alinusca135241 a răspuns:

Mr. Muscle – Granule pentru desfundat tevile