| danahh a întrebat:

Motocultorul Kipor cine il fabrica?

1 răspuns:
| Robert a răspuns:

De la începuturile Wuxi Kama Power Co. Ltd în 1998 şi până la corporaţia Kipor Group de astăzi, activitatea de cercetare-proiectare a fost principalul mijloc prin care echipamentele Kipor şi-au căpătat recunoaşterea internaţională.

Kipor deţine peste 100 de patente iar produsele sale sunt în marea majoritate certificate CE (Europa) sau EPA (USA). Compania este certificată conform standardelor ISO9000 şi ISO14000, fiecare fază a producţiei fiind atent monitorizată pentru respectarea normativelor şi reglementărilor de mediu şi securitate.

Produsele Kipor sunt vândute în peste 130 de ţări, în toate regiunile lumii.

Pornind de la motoarele care stau la baza majorităţii echipamentelor manufacturate, produsele Kipor acoperă astăzi o arie largă de utilizări.
La raspunsul tau este China.