| maddog95 a întrebat:

MSI nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit sau Gainward nVidia GeForce GT630, 1024MB, GDDR5, 128bit care este mai buna? impreuna cu un procesor dual core 3 mhz si 4 gb ram

3 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Frecventa procesorului e aceeasi pe ambele placi, de 810MHz( vorbesc de procesorul placii video ) dar diferea frecventa memoriei, evident, pentru GDDR5 frecventa e mai mare, 3200MHz, iar pentru DDR3 e de 1600MHz.
Eu as merge pe GDDR5, capacitatea memoriei nu cred ca iti va crea probleme, compenseaza prin viteza.

| bogdannutz a răspuns:

Eu zic ca cea gddr5 ar fi mai buna

| Mdl_Madalin'u_1996 a răspuns:

Prima