| VasileRapidistu13 a întrebat:

Munca fizica ajuta la concentrare? Oare cum?

Răspuns Câştigător
| Roger645 a răspuns:

Gimnastica de dimineata sau munca fizica 4 ore sau grea >2 ore ore devine obositoare si scade concentrarea, poti face greseli minore.
La 8-9 ore de munca fizica grea esti complet epuizat, poti face greseli de judecata, chiar severe. Concentrarea si puterea scad mult, nu mai ai rabdare, inima tipa sa te opresti.
Multi oameni au concentrarea maxima la 2 ore dupa trezire, cand abordeaza problemele mai solicitante fizic/psihic. Adica la 10-12AM au varful.
Mai depinde si de bioritmul fiecaruia, unii se trezesc de dimineata cand altii se culca de dupa-amiaza?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Munca fizica iti distruge organismul incet si lent, trebuie sa fie o munca fizica cu efort moderat nu puternic pentru o viata buna, si orar de munca 8h atat

| ReddY25 a răspuns:

Depinde de fiecare organism în parte

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Depide ce fel de creier deții.
Al meu dexemplu. I-a decizii bune cand alearg pe bandă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ajută.

| use13r a răspuns:

Intr-o oarecare măsură cred ca ajuta. Pentru ca trebuie sa fii atent la ce faci acolo. Și chiar și asta este un exercițiu de concentrare.