| brokxy a întrebat:

Neata Daca cineva pe şomaj vrea sa se angajeze si eu sunt in proba aici are şanse sa imi fure postul? Mai e doar ăsta liber crying((
HELPPPP Eu nu sunt pe şomaj si angajatorul nu va primii bani.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti un angajat serios si bun, nu va angaja pe altul in locul tau.
Nici un manager sau patron cu creier, nu va arunca un angajat bun, pentru un care vine cineva din somaj, dar habar nu are ce pleava este, indiferent ca poate castiga cativa lei, de pe urma lui.
ca-n termen lung, pierde inzecit, platind unul luat din somaj, acre puturos, dar pe car nu-l poate da afara, din cauza termenilor cu camera de munca.

| Violleta2022 a răspuns:

@ pricop marius
Si la mine-i dimineata, ca-i deja duminica dimineata, ora 10: 30 am.
Noi astia din emisfera sudica suntem deja pe zi lumina!

Greu de priceput pentru cei care nu au habar ca globul are 2 emisfere care se invart si fac cu randul. Pune-ti mana oameni buni, pe geografia aia, sa nu va mai mirati atata!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Neata" e 00:10 minute si tu spui "Neata" asta sa spui cand te trezesti dimineata nu acum.

| Dyalema a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

A spus bine. Nu asta era problema.

| romeo78 a răspuns:

Depinde de angajator și de candidat! Dacă cel de la șomaj e la fel de bun, s-ar putea să vă ia locul, căci e obligatoriu prin lege. Dacă nu e la fel de bun, ar putea să vă angajeze.

| ancaval a răspuns:

Dacă angajatorul te vrea pe tine, atunci o să te plătească din banii lui.
Dacă nu vrea să plătească din banii lui, atunci poate lua unul de la șomaj. Cred că e cu ceva condiție, să-l țină 1 an. Nu știu sigur.