| Bysnnn a întrebat:

Neataaa, am si eu o mare problema. puppy dog eyes
Am un LG optimus one si mi s-a blocat touch'ul .
Vorbeam la telefon si cand sa inchid pur si simplu numai mergea sa fac nimic .
Am crezut ca s-a blocat l-am repornit de milioane de ori si tot nu merge si nu stiu ce sa facc.pentru ca nu l-am trantit ! nu l-am udat ! nu nimic.
Vreo idee cum as putea sa-l repar fara sa fie nevoie sa-l duc la service?

Răspuns Câştigător
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Da,se pare ca asta e o problema generala la telefoanele Optimus.
Am o singura solutie, sper sa mearga.

Stinge telefonul. Scoate bateria si bag-o inapoi.
1. Tine apasat butonul Home si tasta de volum in jos adica tasta de volum incet
2. Tine apasat butonul de pornire pana se porneste
3.Foloseste instructiunile de pe ecran
Meniul este butonul de selectare

Fi atenta sa selectezi "fast reboot" sau "reboot" - Nu selecta "reset" pentru ca asa o sa stergi tot.

Bafta

| Bysnnn explică (pentru EstiFericitaSauTrista):

Si-a revenit singur, dar merci oricum :*

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru Bysnnn):

◕ Pe viitor, cand nu isi mai revine, stii ce ai de facut.