| KanezuY a întrebat:

Notele obtinute de la probele orale de la BAC, afecteaza BAC-ul in sine( adica se adauga cumva notele alea la medie?)?

Răspuns Câştigător
| Ovi83 a răspuns:

La probele orale primesti calificative, nu note. Prin urmare, nu au ce sa se adauge in note (totusi, ele apar pe diploma de Bac, si daca vreun angajator vrea sa se uite, se va putea uita, dar pentru admitere la facultate, doar media conteaza).
Multa bafta iti doresc, si spor la invatat! happy

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu, oralul si competentele nu modifica nota finala de la bac.

| Goddess23 a răspuns:

Nu. Doar nota de la proba scrisa afecteaza media finala.