| catalin542000 a întrebat:

Noua bancnota cu Ecaterina Teodoroiu este o bancnota rara?

Vad ca sunt anunțuri pe net, ba cică este rara, ba ediție limitata...

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Anuntul (de pe site-ul bancii) cuprinde doua parti: bancnota de 20 lei cu Ecaterina Teodoroiu care va fi in circulatie ca o bancnota obisnuita si bancnota de 20 lei din 1881 cu imparatul Traian si care are un tiraj de doar 30.000 exemplare. Poate ca mai sunt si pacalici care profita de faptul ca noua bancnota nu este cunoscuta!

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Este o bancnota care a intrat in circulatie.
O fi rara pentru tine, ca inca nu ai intalnit-o.

| Lukasssz a răspuns:

Lumea moare de foame si ei au adaugat o bancnota pe care nimeni nu o foloseste... Eu nu am intalnit-o pana acum, sper ca nu o sa o intalnesc...

| 4ndr33y a răspuns:

O sa se umple de ele, ai rabdare.