| lazio9 a întrebat:

Nu mai imi pot instala windowsul...bag CD-ul apoi dau restart, intra setupul ruleaza normal apoi
spune CHECKING PREVIOUS WINDOWS. si apoi in loc sa apara Agree Instaling a fresh copy of Windows etc.si apoi optiunile de formatare etc, se restarteaza
si reporneste vechiul windows, pur si simplu instalarea din BIOS nu mai continua, de ce?
Nu stiu ce sa-i mai fac. dau restart sa intru in BIOS apas tasta F2 sau F12 si in loc de BIOS imi apare STARTING WINDOWS IN SAFE MODE OR NORMAL MODE, etc
ce sa mai fac, pls help

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in BIOS si la optiunile de boot da-i numai CD. Porneste si windowsul va incepe sa faca verificarile(Setup is inspecting your computer's harware configuration...). Apoi sterge toate partitiile si refa-le. Poate ca nu esti atent atunci cand te intreaba ca pentru a boota de pe CD apasa orice tasta(PRESS ANY KEY FOR BOOT FROM CD-ROM). Atunci trebuie sa apesi repede o tasta.