| Încrucişătorul a întrebat:

Nu obişnuiesc să mă bag în facturiile familiei dar ceva m-a deranjat când am văzut factura de la CEZ.

Cum se face că în avizele de plată II şi III se estimează cât o să consumăm în lunile ce vor urma să vină?
*În cazul ăsta, în luna septembrie şi octombrie.

Ce dracu mai e şi asta?

3 răspunsuri:
| iZberg a răspuns:

Nu, cez din cate am inteles este o noua revolutie a facturilor de telefonie, aceste a o sa vina online daca ati faci un cont desigur si s epot plati online (dar nu as sigur ai ceva nou si pentru mine)

| Ancutza2000Anca a răspuns:

Sa sti ca te sustin.Sunt asa cazuri, pana la urma nici macar nu stim daca sunt adevarate, pot sa fie falsificate.Te suntin! Fundita?

| alessia5158 a răspuns:

Banuiesc ca esti un "consumator casnic din mediul rural. Pentru acestia, CEZ emite facturi de regularizare ( adica o factura cu diferenta intre consumul estimat si platit pentru 2 luni si consumul efectiv realizat in intervalul de 6 luni )--- vezi aici : http://www.cez.ro/......trice.html