| Anomim2025 a întrebat:

Nu sunt rasist, dar de ce mereu la televizor și pe internet in scandaluri sunt mereu țiganii cei care le încep?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Deoarece de multe ori ei sunt de vina.Din lipsa de scoala de educatie si pentru ca statul le-a dat putere sa poata sa faca asta.Ei nu fac diferenta intre bine si rau de cele mai multe ori si ei considera ca orce fac pentru bunastarea familia lor este bine fara sa constientizeze ca bataile, hotiile, talhariile, crimele sunt ilegala si fara scuza.Nu toti sunt asa ma refer la acei interlopi sau cei ai strazi...De cand s-a inventat discriminarea ei au o scuza deoarece atunci cand fac ceva rau si sunt acuzati sar in sus ca se face discriminare (fara sa stie ca discriminarea nu functioneaza asa).De cand s-a facut ajutorul social ei considera ca bani aia li se cuvin (nici macar nu stiu ca bani aia sunt de la noi din buzunar si ca noi ii intretinem) si ca nu trebuie sa munceasca atata timp cat au ajutor social, alocatii, maternitate.
Ei nu stiu ca daca iei un lucru (fier vechi) chiar daca nu mai este folosit deocamdata este al cuiva si nu poate sa il ia sa il duca ei sa il vanda.Ei nu au invatat ca femeia si barbatul sunt egali si femeia nu este sluga sau carne de tun asa ca le bat sau le scot la produs.Ei nu stiu ca nu ai voie sau nu trebuie sa iti exploatezi copii si ei sa te intretina ei considera ca de aia i-au facut sa aiba cine sa le dea sa ii ajute etc... Specific si repet nu toti sunt asa si mai specific si repet lipsa de educatie si indrumare in viata si statul care le-a permis si le-a dat prea multa putere sunt cauzele principale si vinovate

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca sunt scursurile societatii

| WaterDrop a răspuns:

Este ca la circ, te duci sa vezi maimuta cum isi face de cap.Cine ar mai deschide tv`ul daca ar fi doar romani plictisitori sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una este rasimul, alta este ura de etnie. Mai gandeste-te.

| GabrielGL a răspuns:

Pentru ca sunt instigati si lor repede le sare palaria fara suparare, o zi buna all