| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii care nu judeca alti oameni in public si fata in fata, ei ii judeca pe la spate?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu toti, mie imi place sa ajut pe cine merita, cine e rau si nu merita il las sa se descurce dar nu critic de pomana pe cineva pentru ca nu vad rostul. Mai mult conteaza viata mea decat grija altuia

| Frank51 a răspuns:

Nu neaparat, acum depinde si cum te referi, sa zicem 2 persoane judeca a3a persoana care nu este de fata, sau 2 persoane se judeca fata in fata?

Ambele variante mi se par ok, iti exprimi parerea despre o anume persoana sau despre persoana cu care vorbesti, fie ea o parere buna sau rea.

| gabicoo a răspuns:

Nu este adevărat!
Locuitorii Românicii sun niște sfinți!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam da.și în familii se întâmplă asta din păcate.

| Sekim a răspuns:

Acum, sa nu vorbesti despre cineva e imposibil. Ca esti cu familia, prietenii, colegii etc. tot va veni odata si odata vorba despre x. Fie ca x este cel mai bun om de pe pamant, intotdeauna va exista cineva sa ii gaseasca un defect, defect imaginar sau nu. E absolut imposibil sa ii multumesti pe toti, absolut imposibil. Raspunsul este da, daca nu te judeca cineva in fata asta nu inseamna ca in spate nu te judeca, daca cineva te judeca in fata si iti spune direct ceea ce il deranjeaza isi doreste sa te schimbi in bine si te ajuta foarte mult pe tine in cazul in care gresesti, ceilalti, iti vor doar raul si in cazul in care faci ceva rau doar te vor privi si vor rade. In lumea asta, in zilele noastre ( probabil in trecut era diferit ) trebuie sa fii doar pentru tine, sa nu iti pese de ce spune x y z pe la spate, pentru ca daca te vorbesc pe la spate, locul lor este in spate.

| ioanamaria2000 a răspuns:

Toata lumea este,, smechera" in privat si vrea sa fie mai presus. Fata in fata nimeni nu are curajul sa spuna ceva rau.