| anonim_4396 a întrebat:

Pana acum o zi toată lumea se bucura crezand ca va urma o minivacanța din 24 până în 27 ianuarie, acum (de câteva ore) s-a anunțat că de fapt guvernul nu a aprobat așa ceva. In concluzie, va mai fi aceasta minivacanța și sa faca din 25 ianuarie zi libera cu recuperare sau va fi zi lucrătoare?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca Guvernul nu a aprobat, este clar ca nu va mai fii nici o mini vacanta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E zi lucrătoare
v-ați plâns toți că se blochează țara cu atâtea minivacanțe, acum regretați?laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi s-au dus planurile pe... și zi concediu nu se poate lua acum. De-ar fi o minune să se aprobe... Sper degeaba, nu?

| MagicOneT a răspuns:

Va fi, neoficial rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru MagicOneT):

Ce vrei să zici cu asta?

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

25 Ianuarie va fi zi lucrătoare

| Andry01 a răspuns:

In mod normal 25 este zi lucratoare insa ramane la decizia angajatorului daca va puteti lua liber cu recuperare. Sau concediu de odihna pentru cine nu deranjeaza sa isi "manance" o zi de CO. In privat, cel putin.

| GeorgeConstantin18 a răspuns:

Vinerea asta vom lua vacanța o saptamana