| grigor3 a întrebat:

Pana la ce varsta poti face armata? daca incepi o facultate intre timp cand incepe sa se faca armata poti sa scapi de ea?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Cum să scapi de ceva care nu există?
Armata nu mai e obligatorie!

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Stagiul militar in Romania nu este obligatoriu, practic nu exista. Tot personalul ministerului apararii este angajat pe baza de contract de munca. Cred ca deja sunt vreo 20 de ani de cand lucrurile stau asa. Buna dimineata.laughing

| grigor3 explică (pentru Holiday):

Stiu,dar zic in caz ca se reface.

| Holiday a răspuns (pentru grigor3):

Atata vreme cat nu exista obligativitatea, evident ca nu exista stipulata undeva nici varsta pana la care se poate face.
Daca se va intampla a redevina obligatorie, desi ma indoiesc, atunci vor fi stabilite si toate celelalte aspecte, inclusiv ce ai intrebat tu.

| grigor3 explică (pentru Holiday):

Daca ar fi sa redevina obligatorie in cat timp crezi ca s-ar intampla asta, adica nu asa dintr-odata, crezi ca in urmatorii 3-4 ani e posibil?

| untu a răspuns:

NU! Armata fiind obligatorie, dar poti sa faci armata dupa ce termini anii de facultate!

| Adyy5 a răspuns (pentru untu):

Dude,nu te supara, dar majoritatea raspunsurilor pe care le dai sunt cam inutile.
Armata in Romania NU e obligatorie.A fost acum mai bine de 10 ani.