| sopranaCadaverica a întrebat:

Pana la urma, voucherele de vacanta se mai dau anul asta pentru bugetari?
Am citit vreo zece stiri despre asta si toate erau in contradictoriu...

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Nu e vorba de judet, dar nici nu trebuie sa dea oricaror bugetari; cine a luat anul trecut ia si anul asta, in afara de cazul foarte improbabil in care categoria lui a pierdut dreptul, dar le-ar fi spus institutia, si sindicatul.

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, se dau, eu le-am luat.

| sopranaCadaverica explică (pentru minrest):

Si e obligatoriu sa se dea in fiecare judet din tara, nu? Nu e ceva izolat?

| minrest a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu e vorba de judet, dar nici nu trebuie sa dea oricaror bugetari; cine a luat anul trecut ia si anul asta, in afara de cazul foarte improbabil in care categoria lui a pierdut dreptul, dar le-ar fi spus institutia, si sindicatul.

| HadesSs a răspuns:

Se dau, depinde de bugetari la unii se deconteaza serviciile turistice in limita a 1450, iar la altii se dau tichete impozabile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
s-au și dat pentru mulți

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Si in domeniul medical? Asistenti...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

știu pe cineva, asistent medical, care a făcut deja rezervare în baza lor

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Hmm ciudat. Intr-un oras mai mic din Ro, nici macar cei din spitale nu au primit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Tot dintr-un oras mai mic e.
Si in invatamant s-au dat.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

E normal ca acelei persoane sa i se comunice ca Sanitas e posibil sa nu le mai dea, ''ca nu e buget''?laughing