| IulianaMariaPopescu a întrebat:

Paraviroza câini.
Vreau sa sa spun cum am salvat 2 câini de la paraviroza. Le-am dat ceai de pelin care este foarteee bun pentru or ce fel de microb, infecție. I-am dat cu siringa ceai de pelin și ceai de menta, calciu carbonic preparat in farmacie. Și in 4 zile am pus câinii pe picioare. Toți veterinari îmi spunea ca vor muri fără tratament special. Dar este foarte scump.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu există boala "paraviroză". Poate vorbim despre parvoviroză.
Cea mai bună prevenție este VACCINUL.
Leacurile băbești pot să facă mai mult rău.
Și încă un lucru: câinele tău a infectat casa și locurile pe unde a umblat; trebuie să dezinfectezi tot, pentru că virusul are o rezistență extrem de mare, de până la un an.

Răspuns utilizator avertizat