| Iana55 a întrebat:

Parere placa de întins parul Remington Pearl?

2 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

De obicei toate produsele Remington sunt foarte bune. Am avut una, am folosit o 5 ani, încă mai merge dar nu îndreaptă perfect. Acum am una noua cu reglaj de temperatura este minunata, pot sa mi fac și bucle cu ea, orice...

| Lorena1787 a răspuns:

1.Prima data cand am deschis cutia am crezut ca am primit o placa de jucarie... Fata de ce aveam inainte e foarte usoara, nu e atat de greoaie ca si Eltron-ul pe care am folosit-o pana recent. Aluneca foarte usor pe par, iar placile lungi fac indreptarea mai rapida. Este ingusta si impreuna cu varful care nu se incalzeste placa poate fi folosita si ca ondulator. Imi place enorm! Multumesc eMag pentru promptitudine!
2.PRO:: greutate mica, usor manevrabila, posibilitatea de a seta temperatura dorita, design superb, varful nu se incalzeste
3.Am achizitionat aceasta placa in 2011 si inca o folosesc. Sunt foarte multumita de ea, atat eu cat si prietenele mele care o folosesc. Au folosit-o la mine, dupa care si-au cumparat si ele una LA FEL. Se incalzeste foarte repede si lasa parul matasos. Se poate folosi si pentru a-ti face bucle.
4.O placa de nota 10, o am de aproape 2 ani si inca e ca si noua. Avand parul cret aveam nevoie de o placa care sa-mi indrepte parul bine dar sa si reziste. Aceasta placa m-a fascinat de prima data de la design pana la calitate\pret. Chiar daca este mentionat "Nu" pentru ondulat. O recomand, ies niste bucle minunate.
5.Am achizitionat aceasta placa de mai bine de 4 ani. Functioneaza si acum ireprosabil. Indreapta perfect, lasa parul matasos, nu se electrizeaza. E foarte buna si pentru bucle. Pana acum nu am avut nici o problema cu ea. Folosesc placa de par de 15 ani, am avut diverse branduri si vreo 2 de la Remington dar modelul acesta e chiar perfect. Eu am parul gros si foarte des, placa o folosesc o data pe saptamana si parul meu nu e ars, degradat ci sanatos. Recomand cu caldura aceasta placa de par.