| Adry05 a întrebat:

Păreri apa Kangen? Merită cumpărat un aparat din acela și a trece la acest tip de apă?
Aș vrea păreri de la oamenii care știu câte ceva despre apă, chimie sau chiar aparat, nu cei care zic „a, are reclamă clar nu e bun". Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Data viitoare cand vrei apa alcalina, dizolva un varf de cutit de bicarbonat de sodiu in apa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca te referi la apa alcalina, profesorii mei de la facultate (profesori de chimie) ne spuneau mereu sa nu bem apa alcalina decat in scop terapeutic pentru a trata diferite afectiuni. Dar nu pe termen lung pentru ca dam peste cam organismul. Daca ne gandim bine, chiar asa e

| Adry05 explică (pentru Furnicuta000):

De ce îl dăm peste cap?

| doctorandus a răspuns (pentru Adry05):

Apa alcalina si dieta alcalina sunt escrocherii medicale.