| Basag_Alex_1990 a întrebat:

Parintii mei planuiesc sa plece la munca in Anglia timp de un an (sau ceva gen) si va trebui sa merg acolo la scoala, sunt in clasa a VII-a, si acolo voi ajunge in clasa a VIII-a, dar aici va trebui sa repet clasa a VII-a sau a VIII-a (fiind ca inca mai am jumate de an) sau voi trece direct in clasa a IX-a?

DAU FUNDAAAAAAA!

Răspuns Câştigător
| Roxana17Andreea a răspuns:

Probabil nu fara a da un examen cel putin

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu poti sa treci la liceu fara examen, trebuie sa ai ceva sa-ti echivaleze, adica macar capacitatea de aici. Vei face clasa dinainte de intrare la liceu de la ei.