| Farcas a întrebat:

Parintzi mei sunt divortati. Tatal meu e plecat in spania, si la vara as vrea sa merg la el impreuna cu prietenul meu.As vrea sa stiu daca putem merge impreuna, amandoi fiind minori fara un insotitor de peste 18 ani, doar cu acordul parintilor amandurora?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebuie un insotitor chiar daca isi dau acordul ambii parinti.Am trecut prin asta cand a plecat baiatul meu la maica-sa in Italia. A plecat cu bunica lui. Drum bun va urez.

| xuanbou a răspuns:

Trebuie o procura notariala din partea ambilor parinti, cum ca puteti merge in strainatate.

| car3less a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa ai acord scris atat de la tatal tau cat si de la mama ta. nu insotitor happy

| ary a răspuns:

Atat tu cat si prietenul tau aveti nevoie de procura de la ambii parinti. Nu puteti iesi din tara fara un insotitor.

| SweeTLemon a răspuns:

Hello. Da, este adevarat va trebuie acordul parintilor daca vreti sa iesiti din tara si sunteti minori.Chiar daca mergeti cu cineva major, aveti nevoie de acordul parintilor. Distractie placuta happy

| sofia_1672 a răspuns:

Aveti nevoie de acordul parintilor si se rezolva.

| H2O2 a răspuns:

Deci... ai nevoie de o procura de la ambii parinti, legalizata la un notar public... daca tatal tau nu este dispus sa vina in romania sa-ti dea acea procura va fi nevoit sa mearga in spania la ambasada parca si sa-ti faca acolo procura, iar tu in Romania va trebui sa o traduci in romana, ceea ce te va costa cam 50-60 de euro(depinde ce cei care ti-o traduc PS: trebuie tradusa legal, nu'' ca te iei tu asa de capul tau si o traduci'':. Normal cu acordul amandurora happy altfel n-ai cum sa iesi din tara.happy
bafta!:*