| AvalohAlyn a întrebat:

Pe 1 mai,luni, librariile online lucreaza? Iti iau comanda in primire sau trebuie sa astept pana marti?(libris.ro e libraria )

Răspuns Câştigător
| MariaCristina100 a răspuns:

Bună!
Librăriile online "lucrează" în orice zi, dacă plasezi comanda direct(fac referire la Libris.ro) ci nu prin Serviciul Clienți, fiindcă, prin urmare, și cei care lucrează la Serviciul Clienți au liber. Dacă plasezi ru comanda direct, comanda îți va fi procesată.
Cât despre livrare... E mai greu de spus, deoarece firmele de cureierat(la Libris.ro mi se pare că era Cargus... în fine) nu lucrează de 1 mai, dar comanda ta va fi în săptămâna "cu tare" la tine.
Sper să comanzi și să-ți primești coletul cum se cuvine și să te bucuri de ceea ce se află în el!
Multă sănătate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Comenzile online poti se pot da la orice ora din zi si noapte, indiferent de zi, ca nu sta nimeni sa le proceseze oricum pe loc, ele sunt trimise electronic, prin email la compania respectiva si sunt procesate, in prima zi lucratoare.
Deci, daca dai comanda vineri dupa amiaza de exemplu, comanda va fi procesata tot luni, pentru ca nu mai exista nimeni langa computer dupa orele normal de program.
Cat priveste livrarea comenzii, tot in timpul saptamanii, in orele de program ale postasilor si curierilor, fara zilele de sarbatoare, cand toata lumea are liber.