| amytzzu2000 a întrebat:

Pe ce data sa scufundat Titanicul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RMS Titanic a fost cel mai mare pachebot din lume când a plecat în călătoria sa inaugurală din Southampton, Anglia cu destinația New York, pe 10 aprilie 1912. La trei zile de la plecare, la ora 23:40 în data de 14 aprilie 1912, s-a ciocnit cu un aisberg și s-a scufundat la ora 2:20 în dimineața următoare, în urma căreia și-au pierdut viața 1514 persoane din 2224[1] în una din cele mai cumplite dezastre maritime pe timp de pace din istorie.
iar daca vrei sa stii totul despre titanic, citeste aici http://ro.wikipedia.org/wiki/RMS_Titanic

| Sultan a răspuns:

15.04.1912 la 02:20