| alexx102428 a întrebat:

Pe ce data va fi lansat Samsung Galaxy S5? Vreau raspunsuri precise. Funda

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Samsung Galaxy S5 se va lansa, cel mai probabil, săptămâna viitoare, pe 24 februarie, la târgul internațional de gadgeturi mobile de la Barcelona.

sursa:

http://ro.stiri.yahoo.com/......35285.html

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Noul smartphone Galaxy al Samsung, care va fi lansat săptămâna viitoare la Mobile World Congress din Barcelona, va avea un ecran mai mare, de 5, 2 inci, şi mai performant decât modelul S4, a declarat o sursă apropiată situaţiei, citată de Bloomberg preluată de Digi24.

http://www.cotidianul.ro/......re-232379/

Ce se mai speculează despre noul telefon

Potrivit unui raport obţinut de Bloomberg, preţul Samsung Galaxy S5 ar putea fi mai mic decât cel modelelor anterioare din seria S. Momentan, varianta S4 de 16 GB se vinde în prezent pentru aproximativ 200 de dolari, cu un contract standard de doi ani de zile.

În acelaşi raport al Bloomberg este precizat faptul că terminalul va veni echipat cu ecran de QHD Super AMOLED de 5.2 inci, rezolutia display-ului fiind de 1440x2560 pixels, un procesor quad-core de 2. 5GHz, 3 GB RAM, o camera foto de 16 megapixeli, dar şi o baterie de 3000 mAh. Varianta mai ieftină de S5 va avea un procesor de 1. 5GHz octa-core Samsung Exnynos fără suport pentru conectivitate 4G.

Terminalul va fi arătat publicului luni, în cadrul Mobile World Congress 2014, care va avea loc la Barcelona.