| Gurgiu a întrebat:

Pe ce site gasesc bilete de avion ieftine?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Www.vola.ro
Scanezi cursele pentru o anumită destinație și o anumită zi, și ele ți se oferă de la cele mai ieftine în sus.
Sunt mai ieftine dacă le comanzi cu 2-3- 5 luni înainte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sadrian46):

Aia isi baga comision. Cel mai ieftin e direct pe site-ul companiei cu care vrei sa zbori.

Spre exemplu, vrei cu ryan air:
https://www.ryanair.com/ro/ro/

Vrei cu blue air, cauti pagina lor. Vrei cu tarom, te duci pe tarom.ro

Site-uri gen vola, esky, etc. isi adauga comision la bilet, sunt bune doar sa vezi ce companii au zboruri unde vrei tu sa ajungi si apoi sa intri direct pe site-urile companiilor respective.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe site-ul oficial al agentiei cu care vrei sa zbori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe site urile companiilor aeriene. Pe orice alt site precum vola esky șamd o sa găsești mereu bilete cu diverse comisioane sau taxe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde vrei sa te duci, Eu iti sugerez sa cumperi direct de la companie. Anumite companii, fac anumite zboruri, la anumite destinatii, cu anumite aeroporturi pe care pot ateriza. Spre exemplu pe liverpool nu poate ateriza decat blueair, in timp ce pe luton, aterizeaza numai wizz-air, s-a.m.d.
Daca cauti cu sky scanner si ****, iti gaseste agentii, si iti ia si aia bani. Asa daca stii destinatia, te uiti ce companii zboara pe acel aeroport, intrii pe site la ei si cumperi bilet direct de la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ma uit la poza, si la cat esti de mic, cred ca nici un bilet de autobuz nu poti cumpara, dapai sa iei bilet de avion si sa mergi si singur undeva laughing)

| Gurgiu explică (pentru anonim_4396):

Aia e o poza veche si nu am mai schimbat o am 20 de ani stai bland

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde știi ce poate, dacă e mic?
Am văzut o copilă care a făcut rost de niște milioane și a făcut un zbor în spațiul cosmic cu un avion militar rus.
Așa că nu este bine să râzi cu Smiley, dacă nu știi cu cine vorbești.

| Lydia2806 a răspuns:

Https://www.esky.ro/? gclid=EAIaIQobChMIyOq91c2q4AIVheF3Ch3dfw7hEAAYASAAEgJK0vD_BwE aici găsești bilete de la ce agenție vrei. Cele mai ieftine sunt primele sugestii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lydia2806):

Isi adauga comision. Cel mai bine e direct la compania respectiva.