| VelaJohnny a întrebat:

Pe data de 16 aprilie circula trenurile? Atunci o parte din crestinatate sarbatoreste pastele, iar eu fix pe data aceea trebuie sa ajung in Timisoara, si sa ma si intorc. Pe siteul mersultrenurilorcfr.ro arata ca merg, dar sper sa nu fie vreo greseala. Cine ma poate lamuri? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trenurile nu au zile livere de sarbatori. Chiar, uneori, sunt bagate trenuri speciale de sarbatori.
Ca sa fii sigur ia-ti un bilet anticipat: http://www.cfrcalatori.ro/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În mersul trenurilor se specifică, în dreptul fiecărui tren, cu un simbol (explicat în subsolul paginii sau la început la abrevieri) când circulă sau când nu circulă (de ex: sâmbătă, duminică, sezon, sărbători legale).

| Betty12345678 a răspuns:

Buna.Trenurile circula in fiecare zi, sunt unele insemnate ca nu circula in zile de sarbatori dar nu stiu cat e de adevarat, cel mai bine e sa suni la regiotrans sa iti explice cei de acolo situatia de sarbatori.