| AhileSemiZeu a întrebat:

Pe facebok daca trimiti multe cereri de prietenie intr-o zi pe facebook iti da interdictie de cateva zile sa nu mai trimiti cereri. Deci cate cereri de prietenie pot trimite pe zi?

4 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Nu cred ca se stiu numarul de cereri exacte care pot fi trimise pentru a nu primi interdictie. Facebook are mai multi agoritmi dupa care calculeaza cand si cui sa dea aceasta intedictie, de exemplu poti da mai multe cereri de prietenie celor cu care ai mai multi "mutual friends" decat celor carora nu au prieteni in comun cu tine, de preferat ar fi undeva la vreo 10 cereri de prietenie pe zi, iar daca persoanele nu au prieteni in comun cu tine sa reduci la 3-4 pe zi, sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Dima_Ionut_1992 a răspuns (pentru UnCorpSanatos):

20 pe zi happy dar daca iti da sa zicem doar 4 16 raman in memorie....si tot asa happy

| anaareciuma1234 a răspuns:

Nu conteaza neaparat cate cereri trimiti pe zi. Conteaza cui si la ce distanta se afla. De exemplu eu am trimis intr-o zi 6 cereri de prieteni unora din Galati si am fost blocata o luna.frustrated. Asta pentru ca e o distanta prea mare.

| serrrwtp a răspuns:

Pai incearca sa nu trimiti mai mult de 4-5 cereri de prietenie pe zi